wtorek, 12 maja 2009

Niestety porażka cd

9 maja br. odbył się mecz barażowy o wejście do 1 ligi tenisa stołowego mężczyzn pomiędzy drużynami GMKS Strzelec I Frysztak i LKS Stomil Bełchatów. Już na kilkadziesiąt minut przed meczem halę wypełnili kibice, których tego dnia było wyjątkowo dużo (ok. 120 osób). Po intensywnej rozgrzewce i prezentacji obu ekip nadszedł czas na pierwsze partie. Wyszli do nich ze strony Strzelca Jacek Gałuszka oraz Tomasz Jurkiewicz. Ich przeciwnikami byli odpowiednio Marcin Modranka oraz Michał Gieraga. Po pięknym, zaciętym pojedynku Jacek Gałuszka pokonał 3:1 swojego przeciwnika, natomiast Tomasz Jurkiewicz nieznacznie uległ Michałowi Gieradze 1:3. Do kolejnych partii wyszli nasi młodzi zawodnicy tj. Paweł Kolanko i Krzysztof Niemiec. Paweł obiecująco zaczął, gdyż wysoko wygrał pierwszego seta, lecz potem to zawodnik przeciwnej drużyny był górą. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 3:1 dla Wiktora Dzwonkowskiego. Krzysztof Niemiec poszedł w ślady Jacka Gałuszki i w takim samym stosunku jak on pokonał Waldemara Dzwonkowskiego. Przed deblami wynik brzmiał 2:2. Na drugim stole z dobrej strony pokazał się debel Gałuszka-Jurkiewicz. Pokonali oni w stosunku 3:0 parę gości Modranka - Gieraga. Bardzo zacięty pojedynek miał miejsce na pierwszym stole, gdzie bój toczyli Krzystof Niemiec i Paweł Kolanko. Ich przeciwnikami byli bracia Dzwonkowscy. Niestety jak się później okazało to przyjezdna para była lepsza i pokonała naszych zawodników 3:2. Przy wyniku 3:3 swoje partie grali Jacek Gałuszka i Tomasz Jurkiewicz. Ten drugi dość szybko rozprawił sie z Waldemarem Dzwonkowskim (3:1), natomiast Jacek Gałuszka musiał uznać wyższość Wiktora Dzwonkowskiego. Przegrana ta tym bardziej boli iż kapitan Strzelca prowadził już 2:1 w setach i 8:1 w czwartm secie. Ostatnie pojedynki singlowe należały do gości. Michał Gieraga pokonał Krzystofa Niemca 3:2, natomiast Paweł Kolanko uległ Marcinowi Modrance 3:1. Ostateczny wynik pierwszego meczu barażowego o 1 lige zakończył się zwycięstwem drużyny LKS Stomil Bełchatów 6:4.
Za 2 tygodnie (tj. 23 maja) odbędzie się rewanż w Bełchatowie. Miejmy nadzieję że nasi zawodnicy pokonają przeciwników i to my będziemy się cieszyć z awansu do 1 ligi.
Wszystkim kibicom dziękujemy za doping :)