TENIS STOŁOWY - historia

Podczas gdy historia Gminnego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Strzelec" we Frysztaku sięga 1922 roku, działalność sekcji tenisa stołowego zapoczątkowana została na początku lat 70. W 1993 roku drużyna uzyskała awans do 2. Ligi Mężczyzn, w której nieprzerwanie występowała do 1998 roku.

Na kolejne cztery lata działalność sekcji została zawieszona. Tenisiści stołowi wrócili do gry ponownie w 2002 roku, a reaktywacja sekcji nastąpiła za sprawą trenera Mieczysława Niemca. W sezonie 2007/2008 pierwsza drużyna Strzelca na nowo zawitała w szeregi 2. Ligi Mężczyzn. Regularny rozwój zespołu sprawił, że latem 2011 roku pingpongiści z Frysztaka wygrali baraż o awans do 1. Ligi Południowej Mężczyzn.

Od tamtej pory zespół, pod wodzą trenera Mieczysława Niemca, stanowi coraz bardziej widoczny punkt na ogólnopolskiej mapie tenisa stołowego. Ekipę z Frysztaka zasilili tenisiści stołowi mający doświadczenie gry w Superlidze (najwyższej klasie rozgrywkowej), wielokrotni medaliści mistrzostw Polski - Piotr Chmiel i Michał Dąbrowski, a także gracz pierwszoligowy, Mateusz Czernik. Od lat mocne ogniwo klubu stanowi wychowanek i kapitan Krzysztof Niemiec.

W tym właśnie składzie GMKS Strzelec zanotował jak dotąd najlepszy wynik w historii, w sezonie 2013/2014 zdobywając brązowy medal Drużynowego Pucharu Polski (pokonując m.in. na szczeblu wojewódzkim superligową drużynę SPAR AZS Politechnikę Rzeszów) oraz zajmując 2. miejsce w 1. Lidze, premiowane grą w meczu barażowym o awans do elitarnej Superligi. Tutaj jednak lepszym okazał się zespół Gwiazdy Bydgoszcz.

Na kolejny, czwarty już sezon gry w na zapleczu ekstraklasy w składzie dokonała się jedna zmiana - miejsce Piotra Chmiela zastąpił leworęczny reprezentant Indii i aktualny mistrz tego kraju, Sanil Shetty (przed sezonem sklasyfikowany w okolicach 250. miejsca w światowym rankingu).