poniedziałek, 8 maja 2017

Pewne zwycięstwo nad Wrocławiem!


W meczu przedostatniej kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi grupy południowej odnieśliśmy wysokie zwycięstwo nad drużyną z Wrocławia w stosunku 9:1.
Przed meczem miała miejsce bardzo miła chwila bowiem Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik wręczył dwóm naszym zawodniczkom: Katarzynie Królikowskiej i Oliwii Wątor specjalnie przygotowane puchary oraz dyplomy z gratulacjami i podziękowaniami za godne reprezentowanie naszego klubu na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Dodatkową nagrodę w postaci tableta otrzymała Kasia za zwycięstwo w 3. Grand Prix Polski Kadetek. Fundatorem tej cennej nagrody był Pan Marcin Januszczak. Jego firma tj. „Stara Wędzarnia” w bardzo dużym stopniu pomaga naszemu klubowi za co mu serdecznie dziękujemy.\

Mecz rozpoczęliśmy od bardzo mocnego uderzenia, ponieważ w pierwszej serii gier singlowych żaden z naszych zawodników nie oddał przeciwnikom ani jednego seta. Cztery partie singlowe po 3:0 i objęliśmy prowadzenie w całym meczu 4:0. Oba deble padły naszym łupem. Na drugim stole Nadolski/Czernik pewnie pokonali parę Komorowski/Mateusz Moczko 3:0, zaś na pierwszym bardzo wyrównany mecz, który po grze na przewagi w 4 secie wygrali Marcinowski/Cyrnek na Kaczmarek/Moczko Michał w stosunku 3:1.
Po deblach do stołu podeszli Nadolski z młodszym z braci Moczków oraz Krzysiek Marcinowski ze swoim imiennikiem, a zarazem liderem drużyny gości - Krzyśkiem Kaczmarkiem. Nadolski nie pozostawił złudzeń młodszemu koledze wyraźnie wygrywając 3:0. Partia Marcinowski/Kaczmarek to wojna nerwów oraz zwrotów sytuacji. Po pięciosetowej batalii to jednak zawodnik drużyny gości wzniósł ręce w geście tryumfu zdobywając, jak się okazało honorowy punkt dla drużyny Betardu. Ostatnie dwie partie to zdecydowane zwycięstwa Piotrka Cyrnka nad Mateuszem Moczko 3:0 oraz Mateusza Czernika nad Pawłem Komorowskim 3:1.

Wynik 9:1 doskonale obrazuje nasze aspiracje w tym sezonie, aby wygrać całą ligę południową oraz walczyć w barażach o Superligę.
Warto dodać, że zarówno przed deblami jak i po meczu dzieci miały możliwość poodbijać z zawodnikami naszego zespołu. Przed deblami reprezentanci Akademii Tenisa Stołowego BINGO w składzie: Jakub Skwierz, Kacper Toton, Katarzyna Królikowska, Julia Wiktor dali pokaz swoich umiejętności co spowodowało, że po zakończeniu meczu wszystkie dzieci chętnie podeszły do stołów, aby zmierzyć się ze swoimi idolami.


Dziękujemy kibicom za liczne przybycie i dopingowanie naszej drużyny, dziękujemy również naszym sponsorom, którzy po raz kolejny ufundowali nagrody dla kibiców.
Serdecznie zapraszamy na ostatni mecz fazy zasadniczej, który rozegramy w najbliższą sobotę z Zamościem. Zwycięstwo w tym meczu pozwoli nam zakończyć rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli.

Informacje i foto: Sławomir Niemiec
Publikacja: Marek Armata

0 komentarze:

Publikowanie komentarza