poniedziałek, 16 listopada 2015

ZAPOWIEDŹ MECZU ZKS PALMIARNIA ZIELONA GÓRA - GMKS STRZELEC FRYSZTAK

W meczu 7. kolejki ligowej, ZKS Palmiarnia Zielona Góra podejmie przed własną publicznością beniaminka GMKS Strzelca Frysztak. Faworytem spotkania są zdecydowanie gospodarze, choć optymalna forma Pavla Platonowa ze Strzelca może przynieść sporo ciekawych emocji przy stole i być może goście pokuszą się o wywiezienie z Zielonej Góry chociaż jednego punktu.
Zadanie to jednak nie będzie należało do najprostszych, bo naprzeciw staną tacy zawodnicy jak Lucjan Błaszczyk i Miroslav Horejsi, którzy mają za sobą wieloletnie doświadczenie na arenach międzynarodowych. Dla mało doświadczonych tenisistów stołowych z Frysztaka będzie to kolejna trudna lekcja do przerobienia, ale jak na razie, klasyfikacja punktowa w tabeli pokazuje, że radzą sobie całkiem nieźle i są na dobrej drodze by pierwszą rundę zakończyć na niezagrożonym spadkiem miejscu.
O ile Lucjan Błaszczyk czy Miroslav Horejsi nie powinni mieć żadnych problemów z pokonaniem rywali, o tyle dla grającego na pozycji numer trzy Kamila Nalepy, pojedynek przeciwko Michałowi Dąbrowskiemu albo Mateuszowi Czernikowi może być już małym wyzwaniem. W Zielonej Górze stawiają na rozwój, coraz lepiej radzi sobie zaplecze Superligi, więc każda lekcja w najlepszej polskiej lidzie będzie dla młodych zawodników dużym plusem.
Największe szanse na wywalczenie punktów dla Strzelca ma reprezentant Białorusi – Pavel Platonov. W przypadku bardzo wysokiej dyspozycji Białorusin ma szansę na zdobycie dwóch punktów. Aby jednak stało się to możliwe, Platonov musiałby rzeczywiście zagrać na maksymalnych obrotach, co nie będzie łatwym zdaniem.
Spotkanie 7. kolejki Wschodzący Białystok Superligi pomiędzy ZKS Palmiarnią Zielona Góra a Strzelcem Frysztak rozpocznie się we wtorek 17. listopada o godzinie 18:00. Livescore meczu na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.

Sponsorzy i partnerzy GMKS Strzelec Frysztak:

 
0 komentarze:

Prześlij komentarz