poniedziałek, 7 września 2015

DRUŻYNA Z FRYSZTAKA W ELITARNYCH ROZGRYWKACH SUPER LIGI MĘŻCZYZN W TENISIE STOŁOWYM

Po letniej przerwie do pingpongowych stołów powracają reprezentanci drużyn występujących w rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. Sezon 2015/2016 będzie absolutnie wyjątkowym - po raz pierwszy w historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce wystartują w niej aż trzy drużyny z Podkarpacia!
Już na początku sezonu podkarpackich sympatyków tenisa stołowego czeka spory dylemat, bowiem we wtorkowy wieczór (o godz. 18:00) będą mieli oni do wyboru aż dwa ciekawie zapowiadające się spotkania superligowe rozgrywane na terenie województwa.

W Rzeszowie odbędą się 6. superligowe derby Podkarpacia w tenisie stołowym - miejscowy KU AZS Politechnika podejmie ekipę PKS Kolping FRAC Jarosław, brązowych medalistów ubiegłego sezonu. Obydwa zespoły znacząco przebudowały składy i będzie to pierwsza okazja do zobaczenia drużyn w walce o ligowe punkty.

Politechnikę wzmocnił Koreańczyk Choi Deok Hwa, który zastąpił Hindusa Anthony'ego Amalraja. Z kolei trener Kamil Dziukiewicz podziękował za współpracę Białorusinom Jewgienijowi Szczetininowi oraz Witalijowi Niechwedowiczowi, kontraktując w ich miejsce dwóch reprezentantów Polski - Bartosza Sucha z ASTS Olimpia-Unia Grudziądz oraz Roberta Florasa, wychowanka UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola, w ostatnich kilku latach związanego z zespołem Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Do historycznego wydarzenia dojdzie we Frysztaku. GMKS Strzelec, który po pasjonującej walce uzyskał awans do elitarnej Superligi, w debiucie w najwyższej klasie rozgrywkowej podejmie ekipę mistrzów Polski ubiegłego sezonu, ASTS Olimpia-Unia Grudziądz.

Drużynę prowadzoną przez trenera Mieczysława Niemca w letniej przerwie wzmocnił Białorusin Paweł Płatonow, podkarpackim kibicom znany z występów w rzeszowskiej Politechnice, a ostatnio związany z 6. drużyną ubiegłego sezonu Superligi, Morlinami Ostróda. Po stronie grudziądzan jedynym ubytkiem z mistrzowskiego składu jest wspomniany już Bartosz Such, którego zastąpił Ukrainiec Jarosław Żmudenko. Poza nim o sile drużyny trenera Piotra Szafranka w dalszym ciągu stanowić będą: Japończyk Kaii Yoshida, Słowak Wang Yang, a także Patryk Zatówka.

Więcej - serwis ligowy PZTS - kliknij tu  
:


0 komentarze:

Prześlij komentarz