środa, 17 września 2014

1. Liga - relacja z weekendu

Trzy punkty zdobyli w weekend pierwszoligowi tenisiści stołowi GMKS Strzelec Frysztak. W piątek podopieczni trenera Mieczysława Niemca wygrali u siebie 7:3 z zespołem z Zamościa, by dzień później zremisować w Trzebinii.

Piątkowy, wieczorny pojedynek rozpoczął się od miłej uroczystości. Tuż przed meczem odbyło się przekazanie sprzętu sportowego dla naszej sekcji, ufundowanego przez Zarząd Powiatu w Strzyżowie, który wręczyli obecni na meczu: Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek, v-ce Starosta Pan Jan Stodolak, członek Zarządu Pan Zdzisław Sarna oraz Sekretarz Starostwa Pan Jacek Boho. Nie zabrakło również przedstawiciela samorządu gminnego, Wójta Gminy Frysztak Pana Jana Ziarnika.

Mecz od początku zapowiadał się ciekawie, ponieważ po czterech partiach singlowych wynik na tablicy był remisowy. Wielkie znaczenie dla wyniku tego spotkania miały gry deblowe. W obydwu meczach Strzelec, po emocjonujących tie-breakach, był górą i wyszedł na prowadzenie.

W kolejnych partiach singlowych naprzeciw siebie stanęli Sanil Shetty - Daniel Kisielewicz oraz Mateusz Czernik - Witold Skubiszewski. W obydwu spotkaniach wynik nawet przez chwilę nie był zagrożony i po pewne zwycięstwa sięgnęli gospodarze. Stało się tym samym jasne, że komplet punktów zostanie we Frysztaku.

Do ostatnich partii piątkowego wieczoru wyszli Michał Dąbrowski - Maciej Nowaliński i Krzysztof Niemiec - Krzysztof Włóczko. W meczu na "pierwszym" stole dość pewnie zwyciężył nasz zawodnik, na "drugim" zaś kapitan Strzelca nie sprostał dobrze dysponowanemu tego dnia rywalowi.

W sobotę Strzelec udał się na wyjazdowe spotkanie z Opoką Trzebinia. Przed meczem wszystko wskazywało na dość łatwe zwycięstwo zespołu z Frysztaka, jednak okazało się, że w sporcie wszystko jest możliwe...

Trzeba uczciwie przyznać, że przy większym szczęściu gospodarze mogli nawet pokusić się o zwycięstwo. Wiele gier tego wieczora miało bardzo zacięty przebieg i o ich wynikach decydowały końcówki. Ostatecznie padł remis 5:5. Okazja do rehabilitacji już w kolejny weekend - w sobotę Strzelec we własnej hali podejmie BISTS Bielsko-Biała.

Szczegółowe wyniki:
- piątek: http://ligi.pzts.pl/mecz/2/10/712/gmks-strzelec-frysztak-auks-pwsz-trefl-zamosc/
- sobota: http://ligi.pzts.pl/mecz/2/10/700/tks-opoka-trzebinia-gmks-strzelec-frysztak/

0 komentarze:

Publikowanie komentarza