czwartek, 9 stycznia 2014

Ogromnym sukcesem pingpongistów

Ogromnym sukcesem pingpongistów GMKS Strzelec Frysztak zakończył się Finał Wojewódzki Drużynowego Pucharu Polski w tenisie stołowym, rozgrywany w niedzielę w hali Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku. Podopieczni trenera Mieczysława Niemca zwyciężyli w zawodach, w finale pokonując aż 4:0 faworyzowany AZS Politechnika Rzeszów!

Tenisiści stołowi z Frysztaka w trakcie Finału Wojewódzkiego "rozkręcali" się z meczu na mecz. Niedzielny występ rozpoczęli od lekkiego falstartu - po pierwszej serii gier pojedynczych przegrywali 1:2 z wiceliderem II ligi mężczyzn, ekipą KS Pegaz Łańcut. Co więcej, goście z Łańcuta zwyciężyli także w kolejnym meczu deblowym i zrobiło się 1:3 (mecz toczył się do czterech zwycięstw).

Wtedy do gry zaczęło wkraczać doświadczenie. Najpierw w trzech setach Piotr Chmiel ograł Krzysztofa Marcinowskiego, w takim samym stosunku Krzysztof Niemiec pokonał Pawła Włodykę, a stojący na bardzo wysokim poziomie półfinał zakończył pięciosetowy pojedynek Mateusza Czernika z Piotrem Cyrnkiem. Choć o kilka lat młodszy gracz Pegaza prowadził w ostatniej partii już 10:7 i miał trzy piłki meczowe, pięć akcji z rzędu wygrał Czernik i ostatecznie to on dał Strzelcowi awans do finału!

W finale na gospodarzy czekała już Politechnika Rzeszów, która do Frysztaka przyjechała w mocnym składzie - na czele z aktualnym wicemistrzem Polski Tomaszem Lewandowskim i członkiem Kadry Narodowej Seniorów Pawłem Chmielem, bratem-bliźniakiem występującego w Strzelcu, Piotra Chmiela.

To właśnie bratobójczy pojedynek otworzył finałowe spotkanie - w czterech setach zwyciężył reprezentant gospodarzy i - jak się później okazało - utorował tym samym Strzelcowi drogę do końcowego triumfu. W meczu numer 2 Krzysztof Niemiec pokonał pewnie juniora Rafała Stąpora. Zaskakujący przebieg miała kolejna partia - Tomasz Lewandowski wygrał pierwszego seta z Mateuszem Czernikiem 11:8, w drugim przegrywając do 9. W trzeciej, najbardziej wyrównanej i widowiskowej odsłonie, przy stanie 9:9 rzeszowianin niespodziewanie odszedł od stołu i poddał mecz walkowerem. Taki obrót spraw oznaczał, że w kolejnym pojedynku, w deblu, Pawłowi Chmielowi partnerował Stąpor. Piotr Chmiel w parze z Krzysztofem Niemcem zachowali koncentrację do końca, kontrolując przewagę w kolejnych setach i wygrywając 3:0.

Mecz finałowy mężczyzn:
KU AZS Politechnika Rzeszów - GMKS Strzelec Frysztak 0:4
Paweł Chmiel - Piotr Chmiel 1:3 (7:11, 11:9, 7:11, 11:13)
Rafał Stąpor - Krzysztof Niemiec 0:3 (13:15, 7:11, 7:11)
Tomasz Lewandowski - Mateusz Czernik 1:3 (11:9, 8:11, 9:9 - krecz)
P. Chmiel / R. Stąpor - P. Chmiel / K. Niemiec 0:3 (8:11, 8:11, 7:11)

Mecz o 3. miejsce mężczyzn:
KS Pegaz Łańcut - KSTS MOSiR Krosno 4:3
Krzysztof Marcinowski - Michał Jurczak 3:0 (11:3, 12:10, 11:4)
Piotr Cyrnek - Rafał Niemiec 2:3 (10:12, 13:15, 11:4, 11:9, 6:11)
Paweł Włodyka - Mariusz Haduch 2:3 (11:5, 8:11, 11:5, 6:11, 4:11)
K. Marcinowski / P. Cyrnek - M. Jurczak / M. Haduch 3:2 (11:6, 11:3, 10:12, 10:12, 11:9)
Krzysztof Marcinowski - Rafał Niemiec 3:0 (11:4, 12:10, 11:5)
Paweł Włodyka - Michał Jurczak
Piotr Cyrnek - Mariusz Haduch 3:0 (11:6, 11:7, 11:9)

Mecze półfinałowe mężczyzn:
KSTS MOSiR I Krosno - KU AZS Politechnika Rzeszów 0:4
Michał Jurczak - Tomasz Lewandowski 0:3 (8:11, 6:11, 5:11)
Rafał Niemiec - Paweł Chmiel 0:3 (5:11, 5:11, 3:11)
Bartłomiej Wiśniewski - Dawid Pelczar 1:3 (9:11, 11:9, 5:11, 13:15)
M. Jurczak / M. Haduch - T. Lewandowski / P. Chmiel 1:3 (7:11, 4:11, 11:5, 10:12)

GMKS Strzelec I Frysztak - KS Pegaz I Łańcut 4:3
Piotr Chmiel - Paweł Włodyka 3:0 (11:6, 11:9, 11:6)
Mateusz Czernik - Krzysztof Marcinowski 2:3 (11:3, 9:11, 11:7, 8:11, 9:11)
Krzysztof Niemiec - Piotr Cyrnek 0:3 (5:11, 8:11, 8:11)
P. Chmiel / M. Czernik - K. Marcinowski / P. Cyrnek 2:3 (9:11, 2:11, 11:2, 11:8, 8:11)
Piotr Chmiel - Krzysztof Marcinowski 3:0 (13:11, 11:8, 11:8)
Krzysztof Niemiec - Paweł Włodyka 3:0 (11:7, 11:8, 11:6)
Mateusz Czernik - Piotr Cyrnek 3:2 (11:3, 5:11, 11:1, 7:11, 12:10)