poniedziałek, 12 marca 2012

Narciarskie sukcesy!

21 Memoriał Stanisława Barabasza

Stanisław Barabasz to jeden z najważniejszych prekursorów narciarstwa zjazdowego w Polsce, zawody jego imienia kierowane są do dzieci i młodzieży. Organizatorami zawodów był klub MKN Jasło, natomiast miejscem zmagań narciarskich - stok w Chyrowej (7.03.2012).

Konkurencją w której rywalizowali narciarze jak w większości zawodów był slalom gigant. Uczestnikami byli zawodnicy z klubów z Jasła, Chyrowej i oczywiście z Frysztaka, a także kilka osób z województwa małopolskiego. Warunki na trasie znakomite (twardo, równo, zmrożony, przyczepny śnieg). Odbyły się 2 przejazdy a suma czasów dała ostateczne wyniki:
Jedną z kategorii zdominowały najmłodsze nasze zawodniczki zajmując kolejno:
1 -Katarzyna Garncarska
2 -Dominika Mikuszewska
3 -Kinga Steczkowska
4 -Olga Witusik

Znakomicie pojechał swoje przejazdy najmłodszy zawodnik sekcji narciarskiej Michał Witusik i zajął 3 miejsce.

W starszej kategorii zwyciężyła Monika Garncarska!

Pozostałe miejsca zawodników Strzelca:
Weronika Garncarska - 3
Hubert Steczkowski - 3
Adam Garncarski - 3
Krystian Sokołowski -5

Natomiast w klasyfikacji klubowej GMKS Strzelec Frysztak uplasował się na 2 miejscu!

Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w narciarstwie alpejskim!

Mistrzostwa studentów i studentek odbyły się jak w roku poprzednim na stoku w Chyrowej w ostatnią sobotę (10.03.2012). W zawodach uczestniczyło 50 osób.W kategorii studentów zwyciężył Grzegorz Garncarski, wygrywając oba przejazdy slalomu giganta z łącznym czasem 1:06,73. Drugi z zawodników z Frysztaka , Tomasz Capiga zajął 9 miejsce.