niedziela, 7 marca 2010

Sukcesy na Mistrzostwach Polski Family Cup!

Finał XV Mistrzostw Polski Family Cup w narciarstwie alpejskim mamy za sobą. Zawody odbyły się w dniach 5-7 marca w Wierchomli. Niestety tym razem organizatorzy nie mogą pochwalić się doskonałą organizacją jak w latach poprzednich, gdy finał odbywał się w Kluszkowcach. Pogoda również nie dopisała, ale nie zawiedli narciarze i jak zwykle w tej imprezie na starcie stawiło sie bardzo wielu zawodników z całej Polski. Do Wierchomli udali się rownież zawodnicy z Frysztaka. Wyniki uzyskane przez nich są bardzo zróżnicowane, od tych słabszych po wspaniałe osiągnięcia. Nasz najmłodszy zawodnik Michał Niemiec będący ostatnio w bardzo wysokej formie, zdobył w Wierchomli Wicemistrzostwo Polski. Jest to jeden z najlepszych wyników uzyskanych przez zawodnika z Frysztaka w naszej 4- letniej historii sekcji narciarskiej. A na pewno jest to najlepszy wynik uzyskany w Mistrzostwach Polski Family Cup. Dotychczas najlepszym osiągnięciem mógł się pochwalić Paweł Garncarski, który dwa lata temu był 3. Michał zaskakuje wysoką formą (01.03.2010 był 1 w VIII PLDiM w Gogołowie) a trzeba wziąść pod uwage fakt, ze ten sezon zaczął w połowie stycznie, ponieważ leczył kontuzje. Kolejnym zawodnikiem, który uzyskał życiowy sukces byl Adam Garncarski, zajął on doskonałe 6 miejsce w kat. C/M tym samym poprawiając swoje osiągnięcie sprzed roku kiedy był 7. Tuż za nim uplasował sie bardzo dobrze i równo jeżdżacy tej zimy Szymon Ziarnik. Regularnie staje na podium zawodów na podkarpaciu, natomiast w Wierchomli był 8.

W pierwszej dzięsiątce uplasowały sie również dziewczyny z Frysztaka. Weronika Garncarska z czasem łącznym 1:47;82 zajęła bardzo dobre 8 miejsce a niedaleko za nią znalazły się Paulina Filip - 10 i Malwina Jedrysik - 12. W kat D/M która była jedną z najliczniejszych grup 10 miejsce zajął Kacper Jędrysik. Kolejnymi dobrymi wynikami są miejsca uzyskane przez Huberta Steczkowskiego - 9, który pokonał klubowego kolege Pawła Garncarskiego -10. Za nimi na 14 miejscu uplasował się Tomasz Capiga. W Wierchomli, debiutowały w Mistrzostwach Polski Family Cup nasze najmłodsze zawodniczki, Dominika Mikuszewska, która rozpoczęła treningi w klubie w tym sezonie była 15, natomiast Ewelina Mitał w bardzo mocnej kat. C/K zajęła 17 miejsce. Tuż za czołową dziesiątką na 11 miejscu zakończył zawody w Wirchomli Kazmierz Kłosowicz jeden z najbardziej doświadczonych narciarzy z Frysztaka.
Wszystkim narciarzom gratulujemy wyników i teraz pozostaje nam już do zdobycia tylko jedno miejsce z podium Mistrzostw Polski Family Cup - 1 - czyli to najważniejsze. Wszyscy Narciarze Strzelaca niech mają więc cel i motywację na przyszy sezon :-)