poniedziałek, 8 marca 2010

Déjà vu w Bieździedzy

Wrażenia, że już kiedyś rozegraliśmy taki sam mecz, trudno się było w sobotnie południe wyzbyć. Drużyna naszych seniorów, po przeszło siedmiu miesiącach, ponownie zmierzyła się z "Orłem" Bieździedza i 6 marca - podobnie jak 25 lipca ub. roku - z boiska schodziła pokonana 2:1, pomimo iż w pierwszych 45 minutach prowadziła. Bardzo ładną bramkę zdobył Krzysztof Urban.

Początkowy przebieg spotkania był próbą "wyczucia" murawy przez zawodników. Ta - twarda, zmrożona, niesprzyjająca przyjemności operowania piłką - często zmuszała do błędów piłkarzy obu drużyn. W tych warunkach bliżsi zdobycia gola byli gospodarze, którzy dwukrotnie jednak nie potrafili skierować piłki do bramki Jacka Króla. W miarę upływu czasu, Strzelec częściej zaczął wymieniać podania, powoli tworząc podbudowę pod akcje bramkowe, których jednak wciąż było mało. Mimo to, udało nam się wyjść na prowadzenie. Po dobrym prostopadłym podaniu ze środka pola, do piłki pierwszy dobiegł Krzysztof Urban, który - uprzedzając obrońcę - odbitą od podłoża piłkę skierował bezpośrednio w lewy górny róg bramki.


Druga część miała już inny przebieg. Nasi zawodnicy wyglądali na mocno zdezorientowanych nie będąc w stanie wymienić kilku podań i przedostać się pod bramkę przeciwnika. Jedyne zagrożenie dla oponentów było wynikiem dłuższych, prostopadłych podań do napastników. Po jednym z nich bardzo blisko zaliczenia drugiego trafienia był Urban, jednak mający przed sobą już tylko bramkarza, będąc tuż przed linią pola karnego, został sfaulowany przez obrońcę. Nieźle rozegrany stały fragment gry, nie został jednak uwieńczony golem - Stec minimalnie przestrzelił.

Później było już tylko gorzej. "Strzelec" na tle "Orła" przejawiał małą, lub żadną, ochotę do gry, co skwapliwie wykorzystali gracze z Bieździedzy. Najpierw z rzutu wolnego, a później - w końcówce meczu - w zamieszaniu podbramkowym, pokonywali naszego bramkarza.

"Orzeł" Bieździedza - "Strzelec" Frysztak 2:1 (0:1)
Urban 25'
Król J. - Ziobrowski, Wnęk P., Mocek, Jamróg (40' Lorenc) - Skórka, Młocek (45' Czech), Myśliwiec N. (45' Dereś), Wnęk Sz.(45' Król K.) - Urban (70' Myśliwiec N.), Stec (75' Młocek).

0 komentarze:

Publikowanie komentarza