wtorek, 2 lutego 2010

Sukcesy narciarzy

Tegoroczna zima bardzo sprzyja narciarzom, temperatura utrzymuje sie poniżej zera, naruralnego śniegu ciągle przybywa, takie warunki umożliwiają systematyczne treningi i starty w zawodach. Szczególnie ostatnie dni były bardzo intensywne dla narciarzy. W piątek odbyli trening w Gogołowie, a już w sobote oraz w poniedziałek rywalizowali w zawodach, a ich wyniki przedstawiają się następujaco:


Piątek 29.01.2010 - Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w Przemyślu
W zawodach, które stoją na bardzo wysokim poziomie w Polsce, wystartował Kazmierz Kłosowicz. Nasz zawodnik doskonale przejechał slalom gigant zajmując wysokie 3 miejsce w kategorii seniorów, jednocześnie uzyskując kwalifikacje do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się na Kasprowym Wierchu w Zakopanem. Gratulujemy!

Sobota 30.01.2010 - II edycja Pucharu Arłamowa 2010
Kilku zawodników z Frysztaka udało się na II edycje, która po raz kolejny odbyła się w Arłamowie. Urozmaicona trasa slalomu giganta nie przysporzyła im większych problemów, wszyscy ukończyli swoje przejazdy zajmując miejsca w czołowej "6". Najlepiej spisała się Paulina Filip, która zajęła 1 miejsce w kat. juniorek młodszych oraz Józef Garncarski który był 1 w kat. senior 2 Wyniki pozostałych zawodników:
Adam Garncarski - 2 miejsce
Weronika Garncarska - 5 miejsce
Adam Filip - 5 miejsce
Tomasz Garncarski - 2 miejsce

Sobota 30.01.2010 - Otwarte Mistrzostwa Gorlic w Małastowie
Zawdnicy którzy nie pojechali do Arłamowa udali się na zawody do Małastowa. Gdzie przy śnieżnej zimowej pogodzie odbył się 2 przejazdy slalomu giganta. Dwa różne ustawienia przejazdów teoretycznie wydawały się proste, jednak w praktyce okazało się, że zawodncy popełniali błędy, szczególnie w 2 przejeździe, które zepchneły ich na dalsze pozycje. Zawodnicy którzy wykonali dwa równe, dobre przejazdy, uzyskali taką sume czasów, która pozwoliła im zająć miejsce w pierwszej "6" zawodów. Na tych zawodach konkurencja była mocna i naszym zawodnikom przyszło rywalizować z narciarzami z małopolski (Gorlice, Nowy Sącz, Krynica, Wierchomla). Najlepsze miejsce zajął Grzegorz Garncarski, który był pierwszy w kat. seniorów. Na podium stanęła również Ewelina Mitał zajmując 2 miejsce w kat. dziewczynek starszych, a także Kazmierz Kłosowicz który w kat. senior II zajął 2 miejsce. Za sukces należy również pochwalić nasze najmłodsze zawodniczki które w debiucie zajęły miejsce w pierwszej "10".
Katarzyna Garncarska - 5
Dominika Mikuszewska - 6
Kinga Steczkowska - 10
Miejsca pozostałych zawodników w czołowej "6"
Michał Niemiec - 4
Paweł Garncarski - 4
Tomasz Capiga - 4
Monika Garncarska - 5
Hubert Steczkowski - 6

Poniedziałek 1.02.2010 - II edycja VIII Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Strzyżowie
Kolejne zawody w których uczestniczyli zawodnicy sekcji narciarskiej odbyły się w Strzyżowie. Piękna słoneczna pogoda, a także zimowa sceneria po niedzielnych intensywnych opadach śniegu i wymagające ustawienie slalomut zapowiadały ciekawe zawody. Na zawody przybyło 130 zawodników z podkarpacka i małopolski. Nasza szeroka kadra przybyła do Strzyżowa i po zapoznaniu z trasa slalomu giganta, rozpoczęły się przejazdy na czas. Wszyscy zawodnicy z Frysztaka ukończyli swoje przejazdy z bardzo dobrymi czasami.
A Wyniki można uznać za duży sukces, ponieważ uzyskaliśmy 7 miejsc na podium, 6 miejsc w przedziale 4-6, czyli 13 z 17 naszych zawodników było w pierwszej szóstce zawodów.
Szymon Ziarnik - 1 miejsce
Ewelina Mitał - 2 miejsce
Kacper Jędrysik - 2 miejsce
Michał Niemiec - 3 miejsce
Dominika Mikuszewska - 3 miejsce
Weronika Garncarska - 3 miejsce
Grzegorz Garncarski - 3 miejsce
Miejsca 4-6
Paulina Filip - 4 miejsce
Józef Garncarski - 4 miejsce
Monika Garncarska - 5 miejsce
Paweł Garncarski - 5 miejsce
Adam Garncarski - 6 miejsce
Kinga Steczkowska - 6 miejsce
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach, które już w najbliższy weekend :)

0 komentarze:

Publikowanie komentarza