piątek, 12 lutego 2010

IV edycja ligi w Krzeszowie

W czwartek 11 lutego 2010 r. na "Złotym Stoku" w Krzeszowie odbyły się czwarte zawody z cyklu VIII Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim. Zawody nosiły nazwę "Puchar Krzeszowa".Zawody mogliśmy zorganizować dzięki wielkiej życzliwości właścicieli ośrodka narciarskiego w Krzeszowie - Panów Leszka Kak i Adama Szydłowskiego, którzy nie tylko udostępnili stok i znacznie obniżyli cenę karnetów dla uczestników zawodów, ale przede wszystkim zapewnili wspaniałą oprawę zawodów. Zadbali też o licznych Patronów i Sponsorów. Patronat honorowy sprawowali: Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski, Wójt Gminy Harasiuki Henryk Bźdzuch, Burmistrz Miasta i Gminy Ulanów Stanisław Garbacz. Sponsorzy to: Pizzeria BABILON w Krzeszowie, Sklep "ENYA" Henryk Janik w Biłgoraju, Zakład Usług Budowlanych "KONZBUD" inż. Zbigniew Konopka, Hurtownia Elektryczna "KOPEL", FHU MAJSTER. Dzięki ich pomocy najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy startujący w obu konkurencjach otrzymali liczne nagrody - puchary, medale, dyplomy i upominki.
Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują wszystkim Patronom i Sponsorom za okazaną pomoc.
Zawody w Krzeszowie zorganizowane zostały przez Rzeszowski Okręgowy Związek Narciarski przy współudziale „Rzeszowskiego Klubu Narciarskiego Sport Partner”.
Patronat medialny nad zawodami Ligi objęła Gazeta Codzienna Nowiny oraz Polskie Radio Rzeszów zawody był relacjonowane także przez TVP Rzeszów.
Stok w Krzeszowie był doskonale przygotowany. Niespodziewane ocieplenie sprawiło niektórym zawodnikom dodatkowy kłopot - musieli w ostatniej chwili zmieniać smarowanie nart.Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach. Najpierw odbył się slalom gigant, w którym wystartowali wszyscy uczestnicy. Następnie przeprowadzono jeden przejazd slalomu, w którym uczestniczyli zawodnicy w grupach wiekowych od młodzików do seniorów. Zawodnicy zostali więc sklasyfikowani osobno w slalomie gigancie oraz w dwuboju slalomowym, w którym o kolejności decydowała suma czasów slalomu giganta i slalomu.Na starcie slalomu giganta stanęło 119 zawodniczek i zawodników z 9 klubów narciarskich z terenu Podkarpacia, 1 klubu z Małopolski oraz liczni niezrzeszeni, uczniowie szkół z Rudnika nad Sanem, Krzeszowa, Ulanowa i Gorzyc i Nowej Sarzyny. Po raz pierwszy w zawodach Ligi wystartował UKS Krzeszów.
Konkurencję ukończyło 115 startujących.
W najmłodszej grupie wiekowej – przedszkolaki i „0” zwyciężył po raz czwarty Marlon Wróbel, zawodnik KN Gondola w Krynicy z czasem 0:40,49 sek.
Najlepszy czas zawodów – 0:30,89 sek. uzyskał ponownie junior I Łukasz Brożek z UKS Gwoździk w Gwoźnicy Dolnej.
Wśród dziewcząt i kobiet najlepszy czas uzyskała młodziczka (!) Iwona Bielecka (UKS Śródmieście Przemyśl) – 0:32,92 sek.
Zawodnicy z grup 6 - 15 startowali na wydłużonej trasie.W pozostałych grupach startowych zwyciężyli:
Helena Karabanowska (UKN Laworta Ustrzyki Dln.) – 0:38,28 (dzieci młodsze – dziewczynki)Piotr Karabanowski (UKN Laworta) – 0:37,17 (dzieci młodsze – chłopcy)
Inga Opalińska (UKN Laworta) – 0:34,69 (dzieci starsze – dziewczynki)
Bruno Łukaszyk (UKN Laworta) – 0:32,77 (dzieci starsze – chłopcy)
Szymon Ziarnik (GMKS Strzelec Frysztak) – 0:33,41 (młodzicy)
Gabriela Koluch (UKN Laworta) - 0:33,02 (juniorki młodsze)
Łukasz Koluch (UKN Laworta) – 0:31,99 (juniorzy młodsi)
Alicja Kubinyi (UKS San Krzeszów) - 0:37,11 (juniorki I)
Joanna Nagier (LO Ulanów) - 0:46,12 (juniorki II)
Krystian Nawojski (UKS Harcerski Klub Narciarski Rzeszów) – 0:32,75 (juniorzy II)
Katarzyna Sowińska (RKN Sport Partner Rzeszów) - 0:35,29 (seniorki)
Grzegorz Garncarski (GMKS Strzelec Frysztak) – 0:31,46 (seniorzy)

Do dwuboju slalomowego zakwalifikowało się i w slalomie wystartowało 75 zawodniczek i zawodników. Slalom ukończyło 59 startujących.Najlepszy łączny czas zawodów – 1:08,54 sek. uzyskał senior Grzegorz Garncarski (GMKS Strzelec Frysztak), który rewelacyjnie przejechał slalom (najlepszy czas przejazdu 0:37,08). Minimalnie gorszy był junior I Łukasz Brożek z UKS Gwoździk w Gwoźnicy Dolnej, który uzyskał łączny czas 1:08,68).
Wśród dziewcząt i kobiet najlepszy łączny czas obu przejazdów uzyskała seniorka Katarzyna Sowińska (RKN Sport Partner Rzeszów) – 1:16,82 sek.
W pozostałych grupach startowych w dwuboju slalomowym zwyciężyli:
Iwona Bielecka (UKS Śródmieście Przemyśl) – 1:21,57 (młodziczki)
Szymon Ziarnik (GMKS Strzelec Frysztak) – 1:18,41 (młodzicy)
Gabriela Koluch (UKN Laworta) - 1:16,97 (juniorki młodsze)
Łukasz Koluch (UKN Laworta) – 1:10,24 (juniorzy młodsi)
Alicja Kubinyi (UKS San Krzeszów) - 1:26,78 (juniorki I)
Joanna Nagier (LO Ulanów) - 1:46,78 (juniorki II)
Krystian Nawojski (UKS Harcerski Klub Narciarski Rzeszów) – 1:11,44 (juniorzy II)

Czołowe miejsca pozostałych zawodników GMKS Strzelec Frysztak w slalomie gigancie:
Michał Niemiec - 2
Ewelina Mitał - 3
Weronika Garncarska - 2
Adam Garncarski - 2
Kacper Jędrysik -4
Malwina Jędrysik - 2
Paulina Filip - 3
Paweł Garncarski - 3
Józef Garncarski -5

Miejsce w pierwszej szóstce zawodników z Frysztaka w dwuboju slalomowym
(1 przejazd GS + 1 przejazd SL):
Weronika Garncarska - 2
Malwina Jędrysik -2
Paulina Filip -3
Paweł Garncarski - 2
Monika Garncarska -6
Józef Garncarski -5


Obsługę techniczną zawodów zapewnił RKN Sport Partner z Rzeszowa, a obsługę sędziowską Komisja Sędziowska Rzeszowskiego Okręgowego Związku Narciarskiego. Skład jury zawodów: DT PZN - Adam Sapeta Kierownik zawodów - Ryszard Kwiatek Sędzia rozjemca - Kazimierz Gajoch

Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów
http://picasaweb.google.pl/GGancek/VIIIPLDiMWKrzeszowie

0 komentarze:

Publikowanie komentarza