sobota, 4 lipca 2009

Zaczynamy sparingi

Po najgorszym od kilku lat sezonie Strzelec opuścił szeregi klasy okręgowej i następne rozgrywki rozpocznie od zmagań w A klasie. Pomimo wzmocnienia zespołu kilkoma zawodnikami i zmianie trenera nie udało się w rundzie rewanżowej wydostać ze strefy spadkowej i zająć bezpieczne miejsce w ligowej tabeli. Najgorsze jest jednak to iż w pewnym momencie wydawało się iż całkiem możliwe jest uratowanie ligowego bytu. Niestety porażki w kiepskim stylu na własnym obiekcie w meczach z drużynami z dolnych rejonów tabeli Czarnovią i LKS Huciną, która zajęła ostatecznie ostatnie miejsce w ligowej tabeli zadecydowały iż po 6 latach Strzelec znów zagra wśród zespołów A klasy.
Wiadomo już że w porównaniu do ostatniej rundy w zespole zajdą pewne zmiany. Jedna z ważniejszych to zmiana trenera. Zdzisława Żmigrodzkiego, któremu nie udało się uratować drużyny przed spadkiem zastąpił Daniel Myśliwiec. Młody szkoleniowiec będzie miał przed sobą ambitny cel powalczenia o powrót do V ligi. Jeśli z zespołu nie odejdzie żaden z zawodników, którzy kończyli zmagania w zakończonym sezonie zadanie to jest jak najbardziej do osiągnięcia. W zbliżającym się sezonie nie zobaczymy na pewno w drużynie Roberta Grabolusa, który nie sprawdził się w roli pierwszego bramkarza oraz Wojtka Dziedzica, który zasilił zespół jedynie na rundę wiosenną. Najprawdopodobniej nie zagra już w Strzelcu także Tomasz Dziedzicki, któremu z treningami kolidują sprawy zawodowe. Jak na razie nie wiadomo czy z zespołu nie odejdą jeszcze jacyś gracze. Sławek Sienicki był jedynie wypożyczony z Czarnych Jasło i nie wiadomo czy uda się go pozyskać na stałe. Propozycje zmiany barw klubowych mają także inni zawodnicy z zespołu jednak miejmy nadzieję że zdecydują się zostać i pomóc drużynie w walce o awans.
Na razie nie wiadomo także w jakiej grupie będzie rywalizował Strzelec w nadchodzących rozgrywkach ale wszystko wskazuje na to iż będzie to dębicka A klasa.
Gry kontrolne Strzelec rozpocznie dzisiejszym meczem z Wisłokiem Wiśniowa, który być może następny sezon rozpocznie w gronie czwartoligowców. Będzie to z pewnością okazja zaprezentowania się zawodników nowemu trenerowi na tle silnego rywala.
O kolejnych sparingach i ewentualnych osłabieniach lub wzmocnieniach drużyny będziemy na bieżąco informować.


Podsumowanie rundy wiosennej:

Mecze 15
Zwycięstwa 6
Remisy 5
Porażki 4
Punkty 23
Bramki 28-22


Dom
10 pkt
Zwycięstwa 3
Remisy 1
Porażki 4
Bramki 11-9

Wyjazd
13 pkt
Zwycięstwa 3
Remisy 4
Porażki 0
Bramki 17-13


Strzelcy:

5 bramek - Sienicki, Myśliwiec
4 – Urban, Czech
2- Jamróg, Młocek, Dziedzicki, Pytlowany
1 – Pękosz, Dziedzic

0 komentarze:

Publikowanie komentarza