czwartek, 20 listopada 2014

Strzelec kontra Pegaz w pierwszoligowych derbach Podkarpacia

W emocjonująco zapowiadającym się pojedynku 7. kolejki rozgrywek grupy południowej 1. Ligi Mężczyzn w tenisie stołowym pingpongiści GMKS Strzelec Frysztak podejmą we własnej hali ekipę KS Pegaz Łańcut. Pierwszoligowe derby Podkarpacia odbędą się w sobotę o godz. 16:00.

Po sześciu rundach podopieczni trenera Mieczysława Niemca mają na koncie dziewięć punktów (cztery wygrane i remis), zajmując 4. lokatę w tabeli 1. Ligi. Drużyna prowadzona przez prezesa Grzegorza Kielara plasuje się dwie pozycje niżej, zdobywając dotąd pięć punktów (dwie wygrane i remis).

Szczególnie ciekawie zapowiada się występ Sanila Shetty'ego, reprezentanta Indii, który latem wzmocnił szeregi Strzelca. Ciemnoskóry tenisista stołowy jak dotąd jest objawieniem sezonu i z kompletem dwunastu wygranych przewodzi rankingowi indywidualnemu rozgrywek 1. Ligi.

Po stronie Pegaza pokonać Hindusa oraz Michała Dąbrowskiego (7 zwycięstw, 5 przegranych) będą starać się występujący na 1. stole, Dariusz Kiełb (6 zw., 6 prz.) i Krzysztof Marcinowski (5 zw., 7 prz.). W dotychczasowej części sezonu łańcucianie lepiej od zawodników z Frysztaka wypadają pod względem rywalizacji na 2. stole, gdzie dodatnie bilanse notują Piotr Cyrnek (8 zw., 4 prz.) i Tomasz Jurkiewicz (5 zw., 3 prz.), a Paweł Włodyka z czterech rozegranych pojedynków dwa wygrał i dwa przegrał. Analogicznie, wśród graczy Strzelca, Mateusz Czernik posiada bilans 8:4, a Krzysztof Niemiec - 4:8.

Doświadczenie trzech sezonów spędzonych na zapleczu Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn oraz atut własnej hali przemawiają na korzyść gospodarzy. O wynikach potyczek derbowych często decyduje jednak dyspozycja dnia i na to mogą liczyć zawodnicy z Łańcuta, którzy w przeszłości już niejednokrotnie notowali wygrane z wyżej notowanymi przeciwnikami, a mocne i słabe strony reprezentantów Strzelca znają doskonale z turniejów rangi Grand Prix Podkarpacia Seniorów.

To wszystko czyni sobotni pojedynek atrakcyjnym i ciekawym dla każdego fana tenisa stołowego na Podkarpaciu. Początek spotkania o godz. 16:00 w hali Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza