niedziela, 29 stycznia 2012

Puchar Arłamowa 2012

W niedzielę, 22 stycznia,na stoku w Arłamowie odbyły się zawody I edycji Pucharu Arłamowa 2012.
Na starcie stanęło 87 zawodniczek i zawodników, ze 104 zgłoszonych do imprezy. Prawdopodobnie poranna zadymka śnieżna i utrudniony dojazd do Arłamowa spowodowały, że kilkanaście osób postanowiło pozostać w domach i..., oglądać kolejny triumf Justyny Kowalczyk nad Marit Bjoergen na ekranie telewizora.
Nieco mniejsza od oczekiwanej liczba startujących spowodowała, że odbyły się dwa przejazdy slalomu giganta. Jednak, zgodnie z regulaminem, o zajętym miejscu decydował lepszy wynik, a nie suma czasów. W efekcie, większość zawodników znacznie poprawiła się w drugim przejeździe, choć jechali po mocno już zniszczonej trasie.
Pogoda w sumie dopisała, więc ogólnie zawody można udać za bardzo udane, a rozpoczęcie ceremonii wręczenia nagród poprzedziły gromkie brawa, dla... właśnie kończącej swój bieg i triumfującej Justyny Kowalczyk.
Nagrody sportowe, którymi w I edycji były dyplomy, wręczali: dyrektor Hotelu Arłamów Andrzej Świstek oraz Sędzia Główny zawodów Tomasz Bielówka. Obecny był także główny sponsor imprezy pan Dariusz Malicki, właściciel sieci sklepów "DarStyl" z Ustrzyk Dolnych, który nie odmówił sobie także przyjemności wzięcia udziału w zawodach. Dzięki panu Dariuszowi, w puli nagród rzeczowych, losowanych wśród wszystkich startujących były głównie produkty znanej, polskiej firmy odzieżowej 4F, która ubiera również naszych reprezentantów w sportach zimowych.
Jedynie dwie nagrody zostały wręczone "za zasługi", a były to wieloprzejazdowe karnety narciarskie dla dwójki bezapelacyjnie najszybszych. Wśród Pań nagroda ta trafiła do, zaledwie 11-letniej Heleny Karabanowskiej z Ustrzyk. Wśród Panów, "rzutem na taśmę" w kończącym zawody przejeździe, najlepszy wynik uzyskał Zygmunt Bobko z Przemyśla.
Drugą i ostatnią w tym sezonie edycję zawodów o Puchar Arłamowa planujemy na niedzielę, 26 lutego. W niej, poza dyplomami i nagrodami losowanymi, wręczane będą także puchary, ufundowane przez Hutę Szkła Artystycznego "SABINA" z Rymanowa.
Już teraz, do udziału w tych zawodach serdecznie zapraszamy.

Miejsca zajęte przez zawodników z Frysztaka:

Michał Niemiec - 2
Krzysztof Niemiec - 2
Kazimierz Kłosowicz - 3 - najlepszy czas spośród zawodników z Frysztaka - 25,05 sek.

Anna Steczkowska - 3
Tomasz Mikuszewski -3
Dominika Mikuszewska - 4
Kinga Steczkowska - 6
Krystian Sokołowski - 6


Źródło, www.arlamow.pl

0 komentarze:

Publikowanie komentarza