wtorek, 25 maja 2010

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików

Młodzicy starsi Strzelca Frysztak wzięli udział w dn. 15-16 maja w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików. Był to dla naszych młodych piłkarzy pierwszy taki poważny turniej. W turnieju brało udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Frysztak zagrał w grupie B.

Grupa B
1. Fastiv Ukraina (UA), 2. LKS Czarnovia, 3. Sokół Sieniawa, 4. MKS Dębica, 5. Strzelec Frysztak

Dzień pierwszy sobota 15.05.2010
Strzelec Frysztak - Fastiv Ukraina (UA)
W swoim pierwszy meczu Frysztak trafił od razu na jednego z głównych faworytów turnieju. Zespół z Ukrainy wydawał się bardzo mocny co potwierdził w meczu ze Strzelcem. Mimo to dopiero bramka w ostatniej minucie meczu dała Ukraincom wygraną. Frysztak zaprezentował się na tle rywala bardzo dobrze i przy odrobinie szczęście wynik mógł być przynajmniej remisowy.

Strzelec Frysztak  -   MKS Dębica
Drugi mecz od początku przebiegał pod dyktando graczy z Frysztaka łatwo strzelone bramki w 7 min strzał z bliska Huberta Potocznego, a potem indywidualna akcja Króla po świetnym podaniu ze środka pola Stasika i jest 2:0. Mimo dogodnych sytuacji nie udało się strzelić więcej bramek. Rywal zaatakował śmiele i strzelił Nam dwie bramki wynik meczy 2:2 i znów niedosyt i złość.

Strzelec Frysztak - Sokół Sieniawa
W kolejnym meczy interesowało nas tylko 3 pkt co dawało nam jeszcze szanse na awans do najlepszej czwórki turnieju. Już w pierwszej akcji Szymek pokazał klase i strzelił na 1:0. Chwile pózniej jest już 2:0 bo dobrze grający Hubert strzelił swoją 2 bramkę w turnieju. Kolejne dobre akcje Strzelca mimo ogromnego zaangażowania nie przyniosły bramek, i radość była ogromna po pierwszej wygranej.
Strzelec Frysztak -LKS Czarnovia
Ten mecz musimy wygrać, tak powtarzali sobie młodzi Strzelcy.Mimo tego, że to był już 4 mecz tego dnia przy słonecznej pogodzie, tak się stało dwie bramki „Sokoła”, i jedna Stasika dała nam wygraną i awans do najlepszej czwórki turnieju.

Dzień drugi niedziela 16.05.2010
Mimo wcześniej pory bo zbiórka w niedziele była o godzinie 7:00, młodzi piłkarze nie patrząc na fatalną pogodę zameldowali się na stadionie i w dobrych humorach lekko zaspani ruszyliśmy do Pustyni.

Strzelec Frysztak- Atletic Oradea (RO)
Mecz półfinałowy rozpoczął się o godzinie 8:30  przy mocno padającym deszczu i dopingu kilku zaprzyjaźnionych klubów m.in. Chemika Pustków, Iglopolu Dębica czy Sokoła Sieniawa mimo ambitnej postawy ulegliśmy w starciu z bardzo mocnym przeciwnikiem 0:4.

Strzelec Frysztak- Iglopol Dębica
W meczu o 3 miejsce widać było ogromne już zmęczenie i przede wszystkim ciągle padający deszcz nie sprzyjał grze. Mecz był bardzo wyrównany obydwie drużyny stworzyły sobie po parę dobrych sytuacji dwie z nich wykorzystał Iglopol i to piłkarze z Dębicy cieszyli się wygranej.

Podsumowanie: Turniej pokazał ogromne możliwości jakie posiadają chłopcy. Każdy z nich włożył wiele wysiłku  i serca w grę. W każdym meczu widać było chęć wygranej a przede wszystkim dobrą i miłą dla oka grę.  Wszystkim zawodnikom dziękuje za ambitną postawę i życzę dalszej cierpliwej pracy na treningach.

W turnieju brali udział: BANEK Przemysław, FORTUNA Maciej, OGRODNIK Krystian, OGRODNIK Fabian, WINIARSKI Dariusz, PĘKOSZ Tomasz, SOKOŁOWSKI Kacper, STASIK Szymon, TOKARSKI Julian, CZERNICKI Kacper, KRÓL Dawid, GRODECKI Paweł, WOJTANOWSKI Damian, POTOCZNY Hubert,NIEMIEC Michał, KOŚ Mateusz

0 komentarze:

Publikowanie komentarza