czwartek, 18 marca 2010

Finałowe zawody Ligi!

W ostatnią niedziele tj. 14.03.2010
w Bystrem k. Baligrodu odbyły się finałowe zawody VIII Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim. Stacja w Bystrem jako jedna z dwóch na Podkarpaciu posiada homologacje FIS na rozgrywanie slalomu. Stok jest bardzo wymagający, o czym mogli się przekonać zawodnicy startujący w niedzielnych zawodach. Dodatkowym utrudnieniem był gęsto padający śnieg a także jego świeża warstwa, która spowodowała, że trasa slalomu giganta była bardzo nierówna, a między bramkami można było wpaść w "dołki" i na "hopy", a kto nie utrzymał ciasnego toru jazdy wpadał w świeży, kopny śnieg.
W pierwszym przejeździe wszystkie kategorie wiekowe rywalizowały w konkurencji slalom gigant. Wielu nie ukończyło swoich przejazdów, w tym także narciarze z Frysztaka. Najlepszy czas tej konkurencji uzyskał Grzegorz Garncarski, który zwyciężył w kat. seniorów i pokonał kolejnego rywala z Krynicy o niecałą sekundę. Zwycięstwo odniosła również Weronika Garncarska w kat. młodziczek, wyprzedzając kolejna rywalkę o 5 sekund !!! W kat. młodzików rywalizacja zapowiadała się bardzo ciekawie. W pierwszej 4 w łącznej punktacji ligi znajdowało się dotychczas 3 zawodników z Frysztaka. Zawodników dzieliły minimalne różnice punktowe. W Bystrem zwyciężył Konrad Michno, który był poza czołówką. Na drugim miejscu znalazł się Adam Garncarski, a 0,05 sek za nim był Szymon Ziarnik (3 miejsce), tuż za nimi na 4 miejscu gigant zakończył Kacper Jędrysik. Zawodnicy udowodnili, że potrafią jeździć nie tylko na płaskich stokach, lecz w trudnych warunkach i na stromszym stoku również poradzili sobie znakomicie i pokonali dotychczas 2 a w punktacji łącznej rywala z Gwoźnicy o ok 2 sek. W kat. juniorek młodszych 2 miejsce zajęła Monika Garncarska, która pokonał klubową koleżankę Pauline Filip. W kat. junior I na 2 miejscu z 4 czasem zawodów uplasował się Paweł Garncarski.

Miejsca pozostałych zawodników z Frysztaka:
Dominika Mikuszewska - 6 miejsce
Katarzyna Garncarska - 7 miejsce
Józef Garncarski - 4 miejsce
Kazimierz Kłosowicz - 8 miejsce
Hubert Steczkowski - 8 miejsce

W tym samym dniu odbyła się również druga konkurencja - dwubój slalomowy do którego zaliczał się slalom gigant (1 przejazd) + slalom (1 przejazd). Z tym, że zawodniy slalomu gigant nie jechali już drugi raz, lecz liczyły się wyniki z jedynego przejazdu SG rozgrywanego w tym dniu. Suma czasów dała następujące wyniki naszym reprezentantom:
Weronika Garncarska - 1 miejsce
Kacper Jędrysik - 1 miejsce
Monika Garncarska - 2 miejsce
Grzegorz Garncarski - 2 miejsce
Adam Garncarski - 2 miejsce
Paweł Garncarski - 3 miejsce
Paulina Filip - 3 miejsce
Szymon Ziarnik - 4 miejsce
Hubert Steczkowski - 7 miejsce
Józef Garncarski - 6 miejsce
Kazimierz Kłosowicz - 7 miejsce

Kilku zawodników z naszej kadry nie ukończyło swoich przejazdów m.in faworyci kategorii: Michał Niemiec, Ewelina Mitał, Malwina Jędrysik.

Zaznaczam, że podane wyniki nie są oficjalnymi, ponieważ ROZN nie podał jeszcze oficjalnego komunikatu, po zawodach zostały złożone protesty, które są jeszcze rozpatrywane.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza