poniedziałek, 15 marca 2010

Dwu-pół-mecz w Kołaczycach.

W minioną sobotę (13 marca) w Kołaczycach seniorzy - zakładając, że liga rozpocznie się zgodnie z terminarzem 21-go marca - mieli ostatnią szansę sprawdzić swoją formę. Ze względu na "wypadnięcie" z kalendarza sparingów "Kotwicy" Korczyna musieliśmy szukać nowego przeciwnika. O znalezienie takowego, było bardzo trudno, jednak dzięki uprzejmości trenerów Ostoi Kołaczyce i Brzostowianki Brzostek udało nam się zagrać 90-cio minutowy mecz (po jednej połowie z w/w ekipami). Z Brzostkiem wyszliśmy na "zero", gospodarzom - niestety - ulegliśmy 0:2.

Po opadach śniegu, boisko znów dało się we znaki piłkarzom. Świeża warstwa białego puchu sprawiała, że po rozpędzeniu trudno się było zatrzymać. Dla odmiany - piłkę należało kopać o wiele silniej, bowiem ta często - bogacąc swój obwód o kilku centymetrową śnieżną powłokę - zatrzymywała się w połowie drogi do celu.

Taki obraz panował na placu gry niemal przez 45 minut starć naszych i brzosteckich zawodników. Ta część, dla obu składów, minęła pod znakiem wielu błędów wymuszonych przez warunki, częstej walki i nie rzadkiego krzątania się w okolicach pola karnego, w celu uchronienia się przed utratą gola. W ostatniej minucie zapowiadało się, że Jacek Król będzie zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki, jednak wyczuł on intencję przeciwnika egzekwującego rzut karny. Prawdziwych akcji bramkowych było jak na lekarstwo.

W drugiej części - przeciwko Ostoi - boisko już mniej przeszkadzało w prowadzeniu gry. Co prawda szybko straciliśmy gola, jednak nie był on efektem naszej słabej postawy. Ładnie wymienialiśmy między sobą podania, często zbliżając się do bramki rywali. W niektórych momentach jednak zamiast kontynuować akcję decydowaliśmy się na - jak się okazało nieskuteczne - strzały z dystansu. W końcówce gracze z Kołaczyc zrobili to, co nie udało się nam - po kontrataku zdobyli gola, wygrywając rywalizację 2:0.

"Strzelec" - "Brzostowianka" Brzostek 0:0

Król J. - Wnęk P., Mocek, Myśliwiec D., Jamróg - Skórka, Czech, Młocek, Wnęk Sz. - Myśliwiec N., Urban

"Ostoja" Kołaczyce - "Strzelec" 2:0
Król J. - Wnęk P. (25' Skórka), Cyran, Myśliwiec D., Jamróg - Król K., Szymkowicz, Mocek, Wnęk Sz. - Myśliwiec N. (25' Mocek), Urban (25' Czech)

0 komentarze:

Publikowanie komentarza