wtorek, 3 marca 2009

Sukcesy w Gogołowie!

W dniu dzisiejszym na stoku narciarskim "Pod Dziedzicem" w Gogołowie odbyła sie 4 edycja VII Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży O Puchar Wójta Gminy Frysztak. Reprezentanci naszego klubu startowali na "swoim" stoku czyli w miejscu gdzie odbywa się większość ich treningów. Wszystkich alpejczyków przywitała przepiękna słoneczna pogoda i doskonale przygotowany stok. Na starcie stawiło sie ok. 100 zawdników z podkarpacia i małopolski. Ustawiony slalom gigant składał się z 17 bramek. Warunki na trasie przez cały czas trwania zawodów były bardzo dobre i większość zawodników ukończyła swoje przejazdy. W grupie dzieci młodszych-chłopcy po raz czwarty bezkonkurencyjny okazał sie Bruno Łukaszyk z Laworty Ustrzyki Dolne. Za nim na drugim miejscu uplasował się Michał Niemiec. W kategorii dzieci starsze-dziewczynki czwarte miejsce zajęła reprezentantka Frysztaka Ewelina Mitał. Dla niej należą sie spore gratulacje biorąc pod uwage fakt, że tej zimy rozpoczęła jazde na nartach i wraz z Michałem robią spore postępy będąc naszymi najmłodszymi zawodnikami. W kategorii dzieci starsze-chłopcy po raz kolejny w pierwszej "6" znaleźli się Adam Garncarski-3 i Szymon Ziarnik-5. Kacper Jędrysik kat. młodzik zajął 4 miejsce. Jedna z naszych młodziczek Paulina Filip po raz drugi w tegorocznej Lidze zajeła bardzo dobre 2 miejsce ulegając jedynie zawodniczce z Ustrzyk. Brawa należą się Malwinie Jędrysik, która po znakomitym przejeździe zajęła 1 miejsce w kat. juniorek młodszych. W tej samej kategorii Monika Garncarska była 6. Kolejny dobry występ zanotował junior młodszy Hubert Steczkowski i tym razem swój start zakończył na najniższym stopniu podium. Natomiast w tej samej kat. Marcin Jamrogowicz był 5. W kat. junior I Paweł Garncarski zanotował dobry przejazd co pozwoliło mu zająć 2 miejsce. Sabina Jędrysik zdobyła srebrny medal podobnie jak Grzegorz Garncarski, natomiast Tomasz Capiga 5 miejsce. Cała trójka startowała w kat. Junior II. Wśród seniorek Iwona Garncarska niestety nie powtórzyła swojego wyniku z Przemyśla i tym razem musiała zadowolić się srebrnym medalem. W kategorii seniorów gdzie rywalizacja była najbardziej zaciekła równych sobie nie miał Karol Zaśko startujący w barwach Strzelca, który zdobył 1 miejsce. W pierwszej "6" znaleźli sie rownież Józef Garncarski- 4, Tomasz Garncarski- 5, Krzysztof Niemiec- 6. Wszystkim reprezentantom gratulujemy sukcesów, również tym którzy nie zostali w/w i zajęli miejsca poza czołową szóstką. W sumie zdobyliśmy 10 medali: 2 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe odnosząc jeden z najlepszych wyników w naszej trzyletniej działalności.

Planowane zawody na 4-5.03.2009 w Ustrzykach Dolnych zostały przeniesione na 14-15.03.2009 także najbliższe zawody odbęda się w piątek 6.03.2009 w Kluszkowcach. Będą to Mistrzostwa Polski Family Cup. Życzymy narciarzom powodzenia i "połamania nart" :)