poniedziałek, 16 marca 2009

Ostatnie zawody narciarskie!

Zawodnicy Sekcji Narciarskiej Strzelca Frysztak w miniony weekend zakończyli starty w zawodach narciarskich. Tegoroczna zima jest bardzo dobra i na stokach nadal panują doskonałe warunki narciarskie. Gdzieniegdzie zalega ponad 50 cm warstwa śniegu a nocne temperatury poniżej zera zapobiegają topnieniu śniegu. Dzięki temu możliwe było rozegranie kolejnych zawodów narciarskich :
Sobota 14.03.2009- Ustrzyki Dolne (Stacja narciarska Gromadzyń).
Tego dnia odbyły się Otwarte Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych w slalomie. W tej trudnej, technicznej konkurencji uczestniczyła piątka naszych zawodników. Ustawiony slalom składał się z 44 bramek, odbyły się dwa przejazdy. A suma czasów z dwóch przejazdów dała naszym reprezentantom następujące miejsca:
Iwona Garncarska- 2
Karol Zaśko- 3
Grzegorz Garncarski- 5
Paweł Garncarski- 6


Sobota 14.03.2009 - Litmanova (Słowacja)
Na stoku w Litmanovej w Otwartych Mistrzostwach tego okręgu wystartowała rodzina Jędrysików. W zawodach uczestniczyli zarówno zawodnicy ze Słowacji jak i z Polski. Slalom gigant został ustawiony na jednym ze stromszych stoków tego ośrodka. Zawodniczki przejechały po nim bardzo dobrze, i w mocnej konkurencji stanęły na podium zawodów: Sabina Jędrysik- 2, Malwina Jędrysik- 3. Natomiast Kacper Jędrysik był 10 w swojej grupie wiekowej.

Niedziela 15.03.2009- Ustrzyki Dolne (Stacja narciarska Laworta)
Po raz kolejny po 2 latach przerwy (spowodowanej słabymi zimami) odbył się Puchar Laworty. Ta wymagająca trasa i wysoki poziom zawodów przyciąga narciarzy z całego podkarpacia a także innych województw Polski. Tego roku trasa giganta składała się z 33 bramek. Bramki były ustawione "luźno" co powodowało ze prędkości osiągane przez zawodników był bardzo wysokie (90 km/h). Oprócz tego aby uzyskać dobry czas potrzebne było doskonałe przygotowanie fizyczne. Doskonały przejazd miał Michał Niemiec, który uzyskał 2 miejsce. W tej samej kategorii wśród dziewczynek bardzo dobre 4 miejsce zajęła Ewelina Mitał. Na podium stanęła również po raz kolejny Paulina Filip- 3 miejsce, która wraz z Malwiną Jędrysik również 3 miejsce są jednymi z najlepszych i najrówniej jeżdżących zawodniczek naszego klubu tego sezonu. Tuż za podium był Kacper Jędrysik- 4 miejsce jak i Szymon Ziarnik- 4. Obydwaj startowali w wyrównanych i mocno obstawionych grupach i w swoich przejazdach uzyskali dobre czasy. Adam i Paweł Garncarscy w swoich kategoriach zajęli 5 miejsca. Natomiast w klasyfikacji klubowej Strzelec Frysztak zajął 4 miejsce.

Niedziela 15.032009- Puławy (Stacja narciarska Kiczera)
W ośrodku Kiczera w Puławach odbył się 2 Puchar Kiczery w narciarstwie alpejskim. Paweł Garncarski udowodnił wysokie umiejętności i z czasem łącznym 1.01.12 uzyskał najlepszy czas zawodów czym przysporzył o spory ból głowy rywali z Gwoźnicy Dolnej, którzy nie mogli pogodzić się z faktem że zostali przez niego zdeklasowani. Na starcie stanęło 80 zawodników a nasi pozostali reprezentanci zajęli czołowe pozycje:
Weronika Garncarska- 3
Józef Garncarski- 1
Tomasz Garncarski- 2
Kazimierz Kłosowicz- 3
Grzegorz Garncarski- 2
Iwona Garncarska- 1
Hubert Steczkowski- 7
Adam Garncarski- 5

Poniedziałek 16.03.2009 Ustrzyki Dolne (Stacja narciarska Laworta)
Dzisiaj na stoku Laworty odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w narciarstwie alpejskim. Paulina Filip zwyciężyła, natomiast Weronika Garncarska była 4. Dzięki zajętym miejscom dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w kat. Szkół Podstawowych będąc najlepsza szkołą na Podkarpaciu. Chłopcy zanotowali tym razem gorsze zajazdy, popełnili drobne błędy co dało im pozycje: Paweł Garncarski- 7
a Hubert Steczkowski-9.

Gratulujemy narciarzom wyników z ostatniego weekendu a także kończącego się sezonu zimowego, dzięki ich wynikom Frysztak z roku na rok staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką w naszym regionie. A miejsca na podium w każdych zawodach świadczą o rosnących umiejętnościach naszych narciarzy.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza